Warsztaty terapeutyczne i joga

Postęp cywilizacyjny, który przyniósł wiele dla ludzkości, niestety też ma swoje złe, a chwilami tragiczne strony. Jak pokazuje nasze codzienne życie, stres dopada wszystkich bez wyjątku. Nieważne ile ma się lat, ani jaki status społeczny czy ekonomiczny- prędzej czy później stres zrujnuje nie tylko nasze życie i zdrowie.

Pogoń za karierą, popularnością czy poprawą bytu wprowadza nas w głębokie stany depresji, które dość często towarzyszą nam w każdej sekundzie naszego życia, doprowadzając do ruiny nasze zdrowie, rodziny, firmy by w końcu nas zabić!

Niejednokrotnie powinniśmy skorzystać z porady dobrego terapeuty, który w swojej ofercie ma tylko leki psychotropowe czy akademickie metody terapeutyczne.

To z powodu stresu dla wielu z nas życie staje się nie do zniesienia. Zdarza się coraz częściej, że z tego powodu zapadamy na wiele ciężkich chorób, a w skrajnych przypadkach korzystamy z rozwiązań radykalnych, odbieramy sobie życie. Szukamy ukojenia w narkotykach, alkoholu czy niecnych rozrywkach które z dnia na dzień pogłębiają nasze zapędy do samounicestwienia. Jest to droga do nikąd!

Należy pamiętać, że nasz stan emocjonalny ma ścisłe powiązanie i korelacje ze zdrowiem naszego ciała.

Jak wynika z badań naukowych to stres i depresja jest Głowna przyczyną wielu chorób i przedwczesnych zgonów.

Nieumiejętne radzenie sobie z natłokiem codziennych spraw, najpierw niszczy naszą psychikę, by następnie predysponować nasze ciało do rozwoju innych chorób. Także niszczy nasze relacje rodzinne, partnerskie, oraz wokół nas tworzy destrukcyjny łańcuch zdarzeń.

Czy jest możliwe aby pokonać odwiecznego wroga jakim jest stres, depresja czy swoje słabości? Czy jest możliwe aby nasze życie przebiegało bez głębokiego stresu oraz wynikających z niego konsekwencji?

Tak! Jest to możliwe! Życie jest sztuką którą trzeba posiąść. By tak się stało potrzeby jest dobry nauczyciel-przewodnik. Dzięki technikom relaksacji, medytacji, wizualizacji i wielu innym temu podobnym możemy osiągnąć w życiu sukces i równowagę emocjonalną nie tracąc nic z codzienności. Tak naprawdę nasza radość, szczęście, miłość i wiele innych emocji mieści się w nas samych.

Taki jest Świat jakie wyznajesz wartości, jakie masz myśli w swojej głowie i uczucia w sercu. To nie Świat jest zły, tylko nasze wyobrażenia o nim! Nie należy zmieniać Świata czy ludzi-należy tylko zmienić samych siebie!

Joga

Wprowadzimy cię w głęboki stan relaksu przy gongach tybetańskich oraz innych dźwiękach i wibracjach wydobytych z instrumentów. To dzięki temu relaksowi samemu wejdziesz na drogę medytacji…. Medytacja to podróż w siebie samego, do centrum swego Istnienia. Medytacja to droga do poznania swoich zasobów, poznania najskrytszych tajemnic życia i oczyszczenie twego umysłu. Medytacja to dotarcie do swojej pierwotnej istoty i powrót na drogę szczęśliwego życia w pełnej harmonii z otaczającym cię Światem!

W zdrowym ciele zdrowy duch - powiadają mędrcy... to od ciebie samego zależy czy będzie mieszkała w tobie radość czy smutek, szczęście czy udręka. W naszej Akademii Sztuki Życia odkryjesz siebie i sens swego istnienia! Pojmiesz co uczynić, aby każda chwila twego życia była szczęśliwa i radosna. Odnajdziesz cele swojej egzystencji i odkryjesz drogę jak do nich dotrzeć!